ŠIMTAMETĖS ILGAAMŽIŠKUMO PASLAPTIS – SUNKUS DARBAS IR NEI VIENOS TABLETĖS

6 metai ago admin 0

Gegužės 8-ąją 100 metų jubiliejų atšventusią kėdainietę Zofiją Piepolienę pasveikino Kėdainių rajono savivaldybės meras Saulius Grinkevičius ir, įteikdamas dovaną bei puokštę gėlių, palinkėjo sveikatos.

„Šiemet jau trečią kartą sveikiname tokią garbingą sukaktį švenčiančią kraštietę. Tai rodo, kad mūsų rajone gyvena stiprūs ir ilgaamžiai žmonės“, – kalbėjo S. Grinkevičius.

Pokalbiui prisėdęs rajono vadovas domėjosi ilgaamžės gyvenimu, pasidžiaugė gausia jos šeima ir moteriška stiprybe – anksti likusi našle Dotnuvos seniūnijoje, dabar jau beveik išnykusiame Šiaudinės kaime, ji viena užaugino penketą vaikų, visą gyvenimą sunkiai dirbo kolūkyje, vėliau ligoninėje. Iki šiol ilgaamžė nevartoja jokių vaistų ir net neturi kompensuojamųjų vaistų knygelės. Jubiliatė merui pasakojo, kad per darbus sirgti tiesiog neturėjusi laiko.

Dabar Kėdainių mieste Z. Piepolienė gyvena su jauniausia dukra Janina Pupkevičiene. Ir nors senolė pasiskundžia silpstančia sveikata, tačiau iki šiol rūpinasi namų ruoša – kiekvieną rytą išsišluoja ir aptvarko nedidelį savo kambarį viename iš Janušavos gatvės nuosavų namų. Taip pat ji mėgsta žiūrėti televizorių ir bendrauti, o jeigu turi ūpo, ir šiek tiek paskaito.

Didžiausias šimtametės turtas – gausi ir mylinti šeima – penki vaikai, devyni anūkai, penkiolika proanūkių ir penki proproanūkiai. Visi jie gyvena Lietuvoje.

„Mama mums – darbštumo, tvarkingumo pavyzdys. Smagu, kad ją turime, galime kalbėtis ir jausti jos meilę“, – sakė J. Pupkevičienė.

Jubiliatę taip pat aplankė bei pasveikino Kėdainių miesto seniūnijos seniūnas Valentinas Tamulis ir įteikė jai pintinę vaisių.

Kėdainių rajono savivaldybės informacija, tel. 69543