ŠAUNŪS KARATĖ KYOKUSHIN STARTAI EUROPOJE

3 m. ago admin 0

Birželio 28−29 dienomis Prahoje (Čekija) vyko Europos kyokushin karatė jaunučių (iki 16 metų), jaunių (iki 18 metų), jaunimo (iki 20 metų) ir suaugusiųjų moterų absoliučios svorio kategorijos čempionatas, kuriame dalyvavo 530 sportininkų iš 25 šalių.

Kyokushin karatė klubui ,,Stoikas“ atstovavo 4 sportininkai: 3 iš Kauno − Paulina Kriauzaitė, Laurynas Noreika ir Rokas Žliubas ir kėdainietė Sabina Barkauskaitė. Juos lydėjo ir prie tatamio patarimus dalino ilgametė klubo sportininkė, ne kartą pati dalyvavusi įvairių amžiaus kategorijų Europos čempionatuose, juose laimėjusi prizines vietas ir 2011-aisiais tapusi Europos jaunučių čempione Justina Šišaitė, o kaip Europos karatė organizacijos medicininio ir antidipingo komiteto atstovas čempionate dalyvavo ir ,,Stoiko“ įkūrėjas bei treneris Gediminas Tankevičius.

Jaunučių amžiaus grupėje, svorio kategorijoje iki 50 kg, kovojusi Paulina Kriauzaitė įrodė savo pranašumą ketvirtfinalio kovoje prieš vengrę Sona Domonkos, tačiau pusfinalyje paskutinėmis pagrindinio kovos laiko sekundėmis praleidusi tikslų įskaitinį pralaimėjo ukrainietei Veronikai Chornookos, iškovojo bronzos medalį.

Panašiai varžybos susiklostė ir kėdainietei Sabinai Barkauskaitei, kovojusiai toje pačioje u16 (iki 16 metų) amžiaus grupėje, svorio kategorijoje iki 55 kg. Sportininkė laimėjo sunkią ketvirtfinalio dvikovą, kurioje prireikė net dviejų pratęsimų prieš lenkę Katarzyną Czernik. Pusfinalyje Sabina, pripažinusi ukrainietės Katerynos Hurinos pranašumą, užėmė garbingą trečiąją vietą ir į Lietuvą parsivežė bronzos medalį.

Laurynas Noreika, kovojęs jaunučių amžiaus grupėje iki 65 kg, aštunfinalyje po atkaklios kovos teisėjų sprendimu nusileido kroatui Marko Dvorski ir užėmė 9−16 vietas.

Rokas Žliubas, kovojęs jaunių amžiaus grupėje, svorio kategorijoje per 80 kg, po apylygės kovos ketvirtfinalyje pralaimėjo ukrainiečiui Serhii Chekhovych ir užėmė 5−8 vietas.

Visiems ,,Stoiko“ klubo nariams tai buvo pirmasis Europos čempionatas. Kėdainietė Sabina Barkauskaitė, paklausta apie įspūdžius iš savo debiuto aukščiausiame žemyno turnyre savo amžiuje, atsakė:

,,Viskas buvo labai gerai suorganizuota, čempionatas vyko sklandžiai, kovotojai buvo tikrai draugiški. Galbūt tikėjausi aukštesnių rezultatų, bet pirmą kartą dalyvaujant tokio lygio varžybose iškovoti bronzą, manau, irgi yra gerai.“

Jai antrino ir kiti ,,Stoiko“ nariai, sakydami, kad čempionatas nebuvo kažkoks labai išskirtinis, ypatingas, bet dėl organizavimo nusiskundimų neturi. Džiaugėsi, kad turėjo šansą dalyvauti savo amžiuje itin aukšto lygio varžybose. Be to, sportininkams patiko ir pati Praha – jų nuomone, labai gražus centras, architektūra, kai kuriems tai net gražiausias kada nors aplankytas miestas. Tik šiek tiek truko laiko jį daugiau pamatyti.

Laurynas Noreika apie čempionatą sakė: ,,Man, kaip naujokui, iš pradžių tikrai buvo nedrąsu, tad ėmiau pavyzdį iš savo draugų. Kadangi važiavimas vyko naktį, autobuse buvo ramu, bet apskritai, rinktinę galima skirstyti į dvi puses – rimtą ir susikaupusią bei triukšmingą ir atsipalaidavusią. Kurioje pusėje būti – pasirinkimas paties sportininko. Atvažiavus, pasisvėrus, prisiregistravus čempionatui ir pagaliau po svorio metimo sočiai pavalgius, ėjome miegoti. Kitą dieną atėjęs į varžybų areną, šiek tiek apimtas baimės, jaudulio ir nežinios, apšilinėdamas bandžiau ieškoti savo priešininko, tačiau jo neradau. Per atidarymo paradą jį pagaliau pamačiau ir kol vyko pristatymas, susidėliojau kovos planą. Užlipęs ant tatamio viską pamiršau ir bandžiau padaryti geriausią, ką galiu. Deja, pergalės nepasiekiau. Iš pradžių buvo labai liūdna, tačiau vėliau, pamotyvuotas draugų, artimųjų ir tėvų, jau planavau kitų metų varžybas.“

Kėdainių rajono savivaldybės informacija