PRIDĖTINĖS VERTĖS MOKESTIS DIDINA ŠILUMOS KAINĄ GYVENTOJAMS

5 m. ago admin 0

Nuo 2017 m. birželio 1 d. AB „Panevėžio energija“ šilumos kaina nesikeičia, ji išlieka tokia pat kaip ir gegužės mėnesį.

Nustatyta vienanarė centralizuotai tiekiamos šilumos kaina už suvartotą šilumos kiekį – 5,36 ct/kWh (be pridėtinės vertės mokesčio – PVM). Palyginti su 2016 metų birželį galiojusia šilumos kaina, ji yra mažesnė 2,2 proc.

Nuo šių metų birželio 1 d. panaikinus lengvatinį 9 proc. pridėtinės vertės mokestį (PVM) šildymui, bus taikomas standartinis 21 proc. PVM.

Dėl padidėjusio PVM tarifo, išaugs galutinė šilumos kaina, o dėl to didės išlaidos gyvenamųjų patalpų šildymui, karštam vandeniui bei cirkuliacinei šilumai („gyvatukams“).

AB „Panevėžio energija“ pridėtinės vertės mokestį, kurį priskaičiuoja parduodama šilumą ir karštą vandenį, privalo sumokėti į valstybės biudžetą ir papildomų pajamų neuždirba.

Už birželio mėnesį suvartotą šilumą gyventojai mokės 6,49 ct/kWh (su 21 proc. PVM), kitiems vartotojams šilumos kaina išlieka tokia pat.

AB „Panevėžio energija“ karšto vandens kaina išlieka tokia pat kaip ir gegužės mėnesį, tačiau padidėjus PVM, karštas vanduo daugiabučių namų gyventojams brangsta. Karštas vanduo gyventojams, jį ruošiantiems bendro naudojimo individualiuose šilumokaičiuose, kainuos 5,95 Eur (su 21 proc. PVM) už kubinį metrą.

Daugiau informacijos galite rasti AB „Panevėžio energija“ interneto svetainėje www.pe.lt