NAUJI RIBOJIMAI PARKUOSE, ŽAIDIMŲ AIKŠTELĖSE IR KITOSE VIEŠOSE ERDVĖSE

4 metai ago admin 0

Draudžiama parkuose ir kitose atvirose viešose erdvėse būriuotis didesnei nei 5 asmenų grupei. Būtina laikytis saugaus kontakto (didesnis nei 2 metrų atstumas ir trumpesnis nei 15 min kontaktas), vengti tiesioginio fizinio kontakto, laikytis asmens higienos (rankų higiena, kosėjimo, čiaudėjimo etiketas. Draudžiama vaikų žaidimų aikštelėse vienu metu žaisti daugiau nei vienos šeimos vaikams. Toks sprendimas Nr. V-453 „Dėl elgesio parkuose ir kitose viešose erdvėse“ patvirtintas Aurelijaus Verygos, sveikatos apsaugos ministro – valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo kovo 19 d.

Situacija, kurią tenka matyti miestų parkuose, žaidimų aikštelėse, kelia rimtą susirūpinimą. Tai rodo, kad kitos išeities, kaip labai tiksliai ir aiškiai apibrėžti, kaip žmonės turėtų elgtis, nėra.

„Matant, kad net ir paskelbus karantiną vyresnio amžiaus žmonės negirdi mūsų prašymų likti namuose ir taip apsaugoti save, užuot rinkusis laisvalaikį leisti žaidžiant šaškėmis ar šachmatais būreliais parkuose, o šeimos su vaikais ir toliau aktyviai bendrauja vaikų žaidimų aikštelės, matome tik vieną išeitį – riboti. Antraip nėra jokių galimybių išvengti viruso plitimo ir pačių blogiausių scenarijų“, – sako ministras A. Veryga.

Sveikatos apsaugos ministerija pabrėžia, kad vyresnio amžiaus žmones turėtų vengti bet kokio išėjimo iš namų, jei nėra būtinybės.

Taip pat primintina, kad kuo mažiau reiktų naudotis viešuoju transportu. Keleivių skaičius transporte yra ribojamas, kad išliktų saugus atstumas (bent 1 metras tarp keleivių). Draudžiama lipti į pilnesnius autobusus, leidžiama važiuoti tik sėdimose vietose. Vairuotojai neprekiauja bilietais. Bilietus prašome įsigyti spaudos kioskuose ir „Aibės“ parduotuvėse. Stotelėse patartina laikytis 2 metrų atstumo. Jei jaučiate peršalimo ar panašius simptomus, savo ir kitų saugumui viešuoju transportu nesinaudokite. Jeigu kelionė nesvarbi, likite namuose. Transportu naudokitės tik esant būtinybei: apsirūpinti maistu, vaistais, vykstant į gydymo įstaigas dėl būtinosios pagalbos. Stenkitės eiti pėsčiomis, važiuoti dviračiu, naudotis nuosavu automobiliu.

Už nurodymų nesilaikymą gyventojams bus taikoma administracinė atsakomybė, kuri numatyta LR Administracinių nusižengimų kodekse.

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro – valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo Aurelijaus Verygos 2020-03-19 sprendimas Nr. V-453