MERAS SKUBIAI INFORMUOJA: nevaroti vandens maisto gamybos tikslu, rasta gyvsidabrio!

4 metai ago admin 0
Gavę UAB „Kėdainių vandenys“ pranešimą, informuojame gyventojus, kad Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos cheminių tyrimų skyriaus (Vilnius) Kėdainių miesto vandenvietės cheminių tyrimų protokolo duomenimis, vandens mėginyje rasta didesnė nei leistina 1,71 mikrogramo gyvsidabrio norma (leistina norma 1,0 mikrogramo). UAB „Kėdainių vandenys“ ėmėsi visų veiksmų, kad būtų nustatyta šio padidėjusio rodiklio atsiradimo priežastis ir veiksmų, užkertančių tam kelią. Šiandien išvežtas vanduo tyrimams net iš 7 vandens gręžinių, iš kurių gyventojams tiekiamas vanduo, į dvi Lietuvos laboratorijas pakartotiniams ir papildomiems tyrimams.
Kol nebus gauti atsakymai apie vandens tyrimų rezultatus iš šių laboratorijų, vandentiekio tiekiamo geriamojo vandens Kėdainių mieste negalima naudoti maistui ruošti, tiekiamą vandenį išimtinai galima naudoti tik buitinėms reikmėms.
Ankstesniuose tyrimuose gyvsidabrio kiekio viršijimo nebuvo nustatyta.
Apie gautus rezultatus nedelsiant Jus informuosime.

Teritorinei valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybai nustačius, kad geriamojo vandens tiekimas ir vartojimas kelia didesnę riziką žmonių sveikatai ir gyvybei, nedelsiant informuosime geriamojo vandens vartotojus.

Šiuo metu Teritorinė valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba geriamojo vandens tiekimo nėra uždraudusi ar apribojusi.

Ankstesniuose tyrimuose gyvsidabrio kiekio viršijimo nebuvo nustatyta.