KĖDAINIŲ RAJONE DĖL IŠKRITUSIŲ KRITULIŲ KIEKIO PASKELBTAS EKSTREMALUS ĮVYKIS

5 m. ago admin 0

Rugsėjo 22 dieną į neeilinį posėdį dėl susidariusios kritinės situacijos, iškritus gausiam kritulių kiekiui rajone susirinkusi Kėdainių rajono savivaldybės administracijos Ekstremalių situacijų komisija, vadovaujama savivaldybės administracijos direktoriaus Ovidijaus Kačiulio, konstatavo, kad dėl nepertraukiamo lietaus susidarė situacija, pasiekusi ekstremalaus įvykio kriterijų.

Į Kėdainių rajono savivaldybės administraciją kreipėsi Kėdainių krašto ūkininkų sąjungos vadovai, kurie sulaukė rajono ūkininkų dėl susidariusios kritinės situacijos esant sudėtingoms meteorologinėms sąlygoms rajone – pastaruoju laiku klimatinė standartinė kritulių norma buvo viršyta apytiksliai 2–3 kartus.

Dėl šios priežasties yra skaičiuojama, jog rajone yra nuimta iki 80 proc. grūdinių kultūrų derliaus, o nenuimtasis greičiausiai jau liks laukuose, nes oro sąlygos kol kas nesikeičia. Laukai užtvindyti, į juos nebus galima įeiti dar kurį laiką, todėl likęs derlius gali žūti.

Todėl savivaldybės administracijos direktorius O. Kačiulis sušaukė Ekstremalių situacijų komisiją apsvarstyti susidariusią situaciją ir priimti sprendimą.

Komisija išklausė savivaldybės administracijos Žemės ūkio ir aplinkosaugos skyriaus Algimanto Žviko žemdirbių pateiktą informaciją apie esamą padėtį.

Teisės ir personalo skyriaus vedėjas Dalius Ramonas teisiniu požiūriu įvertino susidariusią padėtį.

„Komisija išnagrinėjo ūkininkų prašymą ir įvertino situaciją bei padarytą žalą, atsižvelgiant į ekstremalias situacijas ir įvykius apibrėžiančius kriterijus bei iškritusį kritulių kiekį. Nutarta rajone paskelbti ekstremalų įvykį, nes pasiektas rodiklis yra žemės ūkio augalų žūtis didesniame negu dešimties hektarų plote. Komisiją sprendimą priimtas vienbalsiai“, – sakė O. Kačiulis.

Ekstremalus įvykis yra lengvesnis, nei ekstremali situacija.

Kėdainių rajono savivaldybės ekstremalių situacijų komisijos posėdyje taip pat dalyvavo šios komisijos pirmininko pavaduotojas – administracijos direktoriaus pavaduotojas Antanas Pavolis, komisijos nariai: vyr. specialistas civilinei ir priešgaisrinei saugai Stasys Okunevičius, savivaldybės gydytoja Ramunė Kabošienė, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie SAM Kauno departamento Kėdainių skyriaus vedėja Ona Šulcienė, Biudžeto ir finansų skyriaus vedėja Jolanta Sakavičienė, Teisės ir personalo skyriaus vedėjas Dalius Ramonas, Kėdainių miesto seniūnijos seniūnas Valentinas Tamulis, Kėdainių rajono Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos, Kauno regiono aplinkos apsaugos departamento Kėdainių rajono agentūros, Kėdainių rajono policijos komisariato, Kėdainių rajono priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ir Kėdainių pirminės sveikatos priežiūros centro atstovai.

Kėdainių rajono savivaldybės informacija, tel. 69543