KĖDAINIETĖ E. JASULEVIČIŪTĖ – „MISIJA SIBIRAS‘17“ KOMANDOJE

6 m. ago admin 0

Po dvi dienas trukusio bandomojo žygio, kurio metu buvo išbandytas dalyvių pasirengimas Sibire laukiantiems iššūkiams, paskelbta galutinė „Misija Sibiras‘17“ komanda, kurioje – ir Šviesiosios gimnazijos abiturientė Emilė Jasulevičiūtė.

Iš daugiau nei 900 norinčiųjų į bandomąjį žygį buvo pakviesta aštuoniasdešimt labiausiai motyvuotų žmonių, o po iššūkių, su kuriais teko susidurti Lietuvos miškuose ir pelkėse, į Sibirą išvyks šešiolikos žmonių komanda. Joje – aštuoniolikmetė kėdainietė E. Jasulevičiūtė.

Mergina tikino, kad jai labai patraukli misijos idėja, nes ji gerbia tremtinius ir myli Lietuvą.

„Baltai pavydėdavau tiems, kurie vykdavo į „Misiją Sibiras“. Kai parašiau prašymą dalyvauti šiųmečiame žygyje, tikėjausi, kad būsiu pakviesta. Tikrai nebijau iššūkių, laukiančių manęs Irkutske, į kurį išvyksime liepos viduryje. Man didžiulė garbė prisidėti prie mūsų istorijos įamžinimo“, – sakė E. Jasulevičiūtė.

Bandomajame žygyje dalyviams teko įveikti ne vien 47 kilometrų atstumą, keliaujant miškais ar pelkėmis bei brendant per upes. Jame daug dėmesio skirta svarbiausiai projekto misijai – išsaugoti istoriją, prisiliesti prie jos patiems ir dalintis pilietiškumo žinia su aplinkiniais. Žygio dalyviai dalinosi savo istorinėmis žiniomis apie Didžiosios kovos apygardoje vykusį partizaninį judėjimą, tvarkė partizanų žūties vietas. Taip pat susitiko su buvusiais lietuvių tremtiniais Irena Saulute-Špakauskiene bei Vytautu Sidaru, kurie papasakojo ne vien savo gyvenimo istoriją, bet ir stengėsi įkvėpti bei motyvuoti bandomojo žygio dalyvius.

Po bandomojo žygio nemenkas iššūkis laukė ir projekto organizatorių, kuriems teko užduotis atrinkti galutinę komandą, Pasaulio lietuvių vienybės dieną, liepos 17-ąją, pajudėsiančią Irkutsko link.

Šiemet ekspedicija planuoja tvarkyti lietuvių kapinaites Nižneudinsko bei Tulūno rajonuose, kur jų laukia daugiau nei dešimt skirtingų kapinių. Dėl gaivališkos Sibiro gamtos dalį jų pasiekti bus pakankamai sunku ir teks nemažai keliauti pėsčiomis.

„Kasmet galutinės ekspedicijos komandos paskelbimas projektui yra savotiška šventė ir įrodymas, jog pilietiškų žmonių kasmet daugėja. Šiemet sulaukėme rekordinio skaičiaus atrankos anketų, o su augančiu susidomėjusiųjų projektu skaičiumi, auga ir mūsų atsakomybė. Į Sibirą privalo išvykti komanda, kuri galės dirbti efektyviausiai, todėl bandomojo žygio metu atkreipėme dėmesį ne vien į fizinį dalyvių pasirengimą, bet ir į jų norą dirbti vardan vieno tikslo. Dar svarbiau – dirbti ne individualiai, o su komanda, nes tik taip pavyks atlikti pilietiškumo misiją“, – apie galutinį atrankos etapą pasakojo „Misija Sibiras“ vadovas kėdainietis Ignas Rusilas.

Projekto organizatoriai sveikina galutinę „Misija Sibiras‘17“ komandą, kurioje: Agnė Pašvenskaitė, Arnoldas Fokas, Aurimas Rapalis, Birutė Noreikaitė, Dovydas Žiogas, Emilė Jasulevičiūtė, Inesa Ulichina, Kristina Pocytė, Laimis Kasperavičius, Liudas Šiukšteris, Martynas Norkūnas, Nerijus Pranckevičius, Raminta Kėželytė, Saulius Baliūnas, Simona Budreckaitė, Tomas Oičenka.

Prisidėti prie būsimos „Misija Sibiras‘17“ ekspedicijos dar gali kiekvienas norintis! Tapti palaikymu ekspedicijai ir paremti dalyvius, kurių Sibire laukia nemenki iššūkiai, galima aukojimo platformoje aukok.lt. Ši parama yra geriausias įrodymas, kad nors į Sibirą išvyksta tik 16 žmonių, tačiau širdimis su komanda keliauja visa Lietuva.

Parengta pagal portalo www.delfi.lt informaciją