GYVENTOJŲ PERSPĖJIMO IR INFORMAVIMO SISTEMOS PATIKRINIMAS

7 metai ago admin 0

Rytoj, spalio 18 d., 11 val. 52 min. vyks civilinės saugos gyventojų perspėjimo sistemos patikrinimas, įjungiant elektros sirenas.

Gyventojai, kurie atitinkamai nustatę savo mobiliuosius telefonus, taip pat gaus trumpuosius perspėjimo pranešimus tiesiogiai į savo mobiliuosius telefonus apie šios sistemos patikrinimą. Telefonų nustatymo instrukcijos ir daugiau informacijos apie šią sistemą pateikiama savivaldybės interneto svetainėje www.kedainiai.lt ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento tinklalapyje www.vpgt.lt (reklaminiai skydeliai – Gyventojų perspėjimo ir informavimo sistema). Patikrinimo metu sirenos kauks 3 minutes. Nustojus joms kaukti, 11 val. 55 min., per Lietuvos radijo ir televizijos programas, regioninesradijo ir televizijos programas gyventojams bus skelbiama informacija ir rekomendacijos.

Trumpųjų perspėjimo pranešimų perdavimas prasidės kartu su sirenų jungimo pradžia, t. y. 11 val. 52 min, ir tęsis iki 12 val. 03 min. Pranešimai bus kartojami kas 1 minutę.

Gresiant ar susidarius ekstremaliajai situacijai šalyje, gyventojai perspėjami įjungus sirenas ar pranešimais į mobiliuosius telefonus.

Stasys Okunevičius, Kėdainių rajono savivaldybės administracijos vyr. specialistas civilinei ir priešgaisrinei saugai

Kedainiai.lt