Aktyvi kėdainiškė išrinkta į didžiausios pasaulyje labdaringos klubinės organizacijos Lietuvos valdybą

4 m. ago admin 0

Į LIONS valdybą išrinkta kėdainiškė S.Skarupskienė:  „Stojant į universitetus ar ieškant darbo savanorystės patirtis CV vertinama kaip didelis privalumas“

Kėdainių verslininkė Sigita Skarupskienė jau ketvirtus metus aktyviai pluša visuomeninėje veikloje. 2015 metais ji įkūrė labdaringą veiklą mieste ir rajone vykdantį Kėdainių moterų LIONS klubą, kuris jau per pirmąjį šių metų pusmetį surinko iparamos lėšų už 24 tūkst. eurų ir juos tikslingai paskirstė, kad padėtų žmonėms.

 

Kėdainiškės aktyvumas, organizuotumas ir entuziazmas greitai buvo pastebėtas ir neseniai visų LIONS klubų Lietuvoje vadovas Gintautas Piragius pakvietė ją eiti vadovaujamas pareigas visos šalies mastu –  tapti Lietuvos LIONS klubų valdybos nare bei vadovauti LIONS organizacijos Šiaulių zonai.

 

LIONS yra didžiausia pasaulyje labdaringa veikla užsiimanti klubinė organizacija, veikianti jau daugiau kaip šimtą metų, 202 valstybėse, turinti 1,4 mln. narių ir suteikusi pagalbą jau daugiau kaip 250 mln. žemės gyventojų. Tad kėdainiškės S.Skarupskienės paprašėme plačiau papasakoti apie jos patirtį šioje pasaulinėje labdaringoje organizacijoje.

 

Kaip ir kada tapote LIONS judėjimo nare? 

 

2015 metais, paskatinta buvusio gubernatoriaus Rimanto Misevičiaus ir sulaukusi pritarimo iš dukters Vaidos bei socialinės pedagogės Linos Adomaitienės, pradėjau burti Kėdainių moterų LIONS klubo komandą. Startavome puikiai: per 2 mėnesius susirinko būrys aktyvių  ir norinčių padėti visuomenei moterų.

 

Pasiūlymo steigti LIONS klubą Kėdainiuose buvau sulaukusi daug anksčiau, bet dar, matyt, buvau nepasiruošusi. Dabar jau vaikai užaugo, verslas stabilizavosi – galiu pati reguliuoti savo laiką. Pajaučiau, kad užplūsta noras daryti dalykus, apie kuriuos seniai svajojau, bet neturėjau laiko, – pradėti dirbti kitų labui. Nuo gilios jaunystės norėjau globoti vaikus, viduje kirbėjo humanitarinis noras gyventi kitaip. Dabar tai ir darau –  daug dirbame su vaikais, likimo nuskriaustais žmonėmis.

 

Kas jus motyvuoja ir toliau dalyvauti labdaringoje veikloje?

 

Lietuvoje dar reikia daug švietėjiškos veiklos apie savanorystę, neatlygintiną tarnystę. Todėl daug dėmesio skiriame šviečiamajai veiklai. Kai tik įsikūrėme, Kėdianiuose mus vadino poniomis, nes mūsų klubo narėmis daugiausiai buvo medikės, verslininkės – stiprios moterys. Posovietinio mentaliteto žmonėms neatlygintinas darbas yra nesuvokiamas. Nemažai laiko praėjo, kol mumis pradėjo pasitikėti ir suprato, kas tai yra LIONS.

 

Mane iki šiol motyvuoja tai, nuo ko ir pradėjau  – džiaugsmas, kai matau, kad kažkam padėjau. Pavyzdžiui, per metus įrengėme keturis socialinius būstus ir juose apsigyveno moterys su vaikučiais. Nors ne visada visi socialiniai sluoksniai rodo dėkingumą, bet žinote tą jausmą, kai padarai gerą darbą ir begalinis džiaugsmas užplūsta krūtinę, „užauga sparnai“ tolesnei veiklai.

 

Dar mane „veža“ bendrystė. Tai yra svarbiausia. Jeigu klube jaustume trintį, tai tikrai nemotyvuotų veikti. O dabar visos 23 klubo narės dirba taip darniai, jog atrodo, kad 20 metų būtume kartu dirbusios – viena kitą suprantame be žodžių.

 

Nedaug, bet pasitaiko žmonių, kurie įstoja į klubą, pamato, kad čia ne šiaip moterų susibėgimas, o rimtų darbų darymas, ir išeina.

 

Ką apima jūsų pareigos LIONS valdyboje?

 

Valdyboje esu Šiaulių zonos vadovė, atsakinga už Šiaulių ir Panevėžio LIONS klubus. Šiauliuose veikia net 4 LIONS klubai ir, pagal gyventojų skaičių, jie turi santykinai daugiausia LIONS narių. Vienam gubernatoriui sunku išlaikyti glaudų ryšį su visais klubais, tad aš, kaip valdybos narė, megsiu glaudesnį ryšį ir kuriuosiu Šiaulių zonos klubus.

 

Į LIONS klubus ateina užsiėmę žmonės, turintys daug veiklos ir planuojantys savo laiką. Todėl suskirsčius klubus regionais ir zonomis yra lengviau planuoti bendrus klubų susitikimus bei komunikuoti.

 

Valdybos nariams svarbu būti pastabiems: motyvuoti ir palaikyti klubų narius; pamačius problemas klubuose, išsiaiškinti jų kilmę ir galimus sprendimus.

 

Valdybos nariai atlieka jungiamąjį vaidmenį tarp klubų, padedame klubams geriau pažinti vienas kitą, perteikti ir padėti klubams įsisavinti gerąją kitų patirtį. Nes LIONS klubų veikla – ne varžybos, čia svarbu dalintis idėjomis ir patirtimi. Skatinsime klubus rengti masiškesnius renginius.

 

Svarbus valdybos darbas – plėtra. Kituose rajoniniuose miestuose ieškome draugų, pažįstamų, kad galėtume ten steigti klubus.

 

Man asmeniškai labai rūpi padėti įkurti LIONS klubą Jonavoje – jau kalbėjau ten su nemažai žmonių, tik dar neradau stipraus lyderio, kuris neštų klubo vėliavą.

 

Dabartinis gubernatorius Gintautas Piragius atrodo „turbinis“ žmogus, tad tikiu, kad jis stumtelės LIONS ešaloną į priekį. Jis jau įkūrė klubą Ukmergėje.

 

Kas būdinga LIONS veiklai būtent Kėdainiuose?

 

Kėdainiai išsiskiria tuo, kad čia veikia vien moterų LIONS klubas. Norėčiau mūsų klubą išauginti nuo 23 iki 30 narių, pritraukti daugiau kitų sričių moterų, nes dabar mūsų klube santykinai daug medikių.

 

O šiaip, kaip ir visuose rajonuose, turime daug socialinių bėdų, tad mūsų darbas – atsiliepti prašantiesiems ir, kiek įmanoma, padėti. Gautus paramos prašymus atidžiai analizuojame, įsitikiname, kad žmogus nepiktnaudžiauja.

 

Mums labai svarbu užsiimti teisinga informacijos sklaida pačiame mieste, pasiekti tuos žmones, kurie nori padėti kitiems, bet nežino – kaip.

 

Jeigu jūsų 2 eurai nieko negali padaryti, tai šimto žmonių pinigai po 2 eurus jau turi galios.

 

Jūs garsėjate kaip vadovė, mokanti motyvuoti kitus komandos narius. Kokia jūsų patirtis – kas geriausiai motyvuoja LIONS narius?

 

Žmonės ateina su ugnele pasaulį padaryti geresnį ir juos motyvuoja nuveikto darbo rezultatas.

 

Pavyzdžiui, šiais metais jau uždirbome apie 24 tūkst. eurų ir juos kryptingai paaukojome Kėdainių gyventojams, kuriems labiausiai reikia. Mažam miesteliui tai – nemaži pinigai. Kartais mums sako „jums tik pinigai rūpi“. Tiesa, palaikyti vienas kitą gerais žodžiais yra būtina, bet surinkti pinigus labdarai mums svarbiausia. Juos visus panaudojame tikslingai.

 

Matau, kaip įgyvendinta parama klubų nariams suteikia tikrai vaikišką, tyrą džiaugsmą. Pasiektas rezultatas „užveda“ dirbti toliau. Nėra dalykų, kurių neįmanoma padaryti su gera komanda.

 

Kokį poveikį dalyvavimams LIONS veikloje daro jums kaip asmenybei?

 

Stipriai „paaugau“. Pasikeitė mano požiūris į elementarius dalykus: dingo miesčioniškumas, materialumas. Nesakau, kad žmogui nereikalinga materialinė bazė, bet man tarsi atsivėrė akys apie tai, kas tikrai svarbu gyvenime. Ypač kai pradėjau bendrauti su užsienio LIONS klubais.

 

Kaip jūs paaiškintumėte nepažįstamajam – kas yra LIONS, kuo ši organizacija užsiima, kokie žmonės gali tapti jos nariais?

 

LIONS reiškia tarnystę ir bendrystę. Norą dirbti kitų žmonių gerovei. Klubo narių tarpusavio bendravimas sukuria stiprią energetiką ir pagimdo stimulą geriems darbams.

 

LIONS klubai nėra turtingų narių klubai, kur turi įnešti daug savo pinigų. Mūsų pareiga – pritraukti visuomenę prie gerų darbų.

 

Neretai gyventojai bijo, kad labdarai pinigus renkatys žmonės juos apdums. Arba galvoja „kas iš to, kad paaukosiu“. Todėl mes pirmiausia parodome žmogui, kur jo paaukoti pinigai (kad ir nedideli) nukeliaus, kam konkrečiai padės, pvz. aklai mergaitei nupirksime pritaikytą kompiuterį.  Tad mūsų informacijos sklaida nereiškia, kad reklamuojamės ar giriamės, bet mes duodame ataskaitą visuomenei apie tai, prie ko jie prisidėjo. Tai kuria žmonių pasitikėjimą mumis.

 

Įsitikinau, kad žmonės yra jautrūs bėdoms, bet jiems svarbu žinoti, kad jų auka yra tikslinė.

 

Jaunos kartos žmonės, ypač studijavę užsienyje, jau visai kitokie. Jie žino, kad pasaulyje stojant į universitetus ar ieškant darbo savanorystės patirtis CV vertinama kaip didelis privalumas.

 

Savanoriška labdaringa veikla mūsų visuomenę moko gerumo, atjautos.